1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service sau Mecanic auto bun - Electrician Auto - Tinichigerie sau Vopsitorie in Timisoara

Discuție în 'Service' creată de orgonaskaroly, 29 Oct 2007.

  1. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    Eu m-as fi dus la reprezentanta ... chiar daca astepti mai mult pt programare ....
     
  2. iLiviu

    iLiviu 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Ian 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI 131 CP Quattro
    In caz ca nu primesc o solutie mai buna, la asta ma gandeam si eu, numai ca nu am mai avut antecedente cu ei si nu vreau sa ma trezesc ca fac o lucrare de mantuiala. Am mai citit pe aici ca la unele reprezentante nu e intotdeauna asa cum te-ai astepta.
     
  3. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Pe strada Horia (sau urmatoarea strada paralela cu aceasta), la cativa m de intersectia cu Cetatii, pe dreapta, este o vopsitorie auto excelenta.
    Eu am vopsit acolo un Passat (la sugestia celor de la auto club).
    .
     
  4. Cristian S.

    Cristian S. Audi Expert

    Înscris:
    8 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Mi-au sablat si voprit intreaga masina cei de la autodaris din lipovei pe ion ionescu si sunt mai mult decat incantat,sant prieten si cu cine il detine.Mai multe informatii anunta-ma,sau ar mai fi in curba la cfr metcons(prieten cu vopsitorul)aceasta este a doua varianta in vremuri de criza
     
  5. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Da, confirm si eu pe str. Horia lucreaza bine baietii (in general marci din grupul Vag) si prin zona Fratelia e o firma care iar vopseste bine, nu stiu adresa (numele strazii e o data de genul 5 septembrie 1944) dar am numere de telefon.

    Nu contest nici firma de care zice Cristi, dupa cum poti vedea la propiu pe masina lui, a iesit bine.
     
  6. iLiviu

    iLiviu 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Ian 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI 131 CP Quattro
    Nu stiti si numele cumva la vopsitoria de pe strada Horia? :)
     
  7. Cristian S.

    Cristian S. Audi Expert

    Înscris:
    8 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
  8. iLiviu

    iLiviu 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Ian 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI 131 CP Quattro
    Azi am fost sa iau sercice-urile la rand pentru ca m-am decis sa imi repar si aripa fata (pe banii mei ca e avariata inainte de CASCO :( ) si la reprezentanta mi s-a parut putin cam mult 7 milioane juma elementul :D

    In caz ca mai intereseaza pe cineva, service-ul de pe horia apartine firmei CIBATEX SRL. Pretul per element acolo e ~6 milioane juma
    Prima data am gasit service-ul la care mi-ai dat tu Cristi in link (cred ca l-ai luat de pe google ca si mie tot ala imi aparea cand cautam dupa service horia :) ), dar am ramas inmarmurit ca mi l-ati recomandat pe ala, arata de parca nu mai apuca ziua de maine :scared2:
    Noroc ca la iesire de pe horia am observat printr-o poarta deschisa niste masini care erau pregatite de vopsire :D. naspa era ca nu au nici un banner sa iti dai seama ca acolo e vopsitorie...


    Am fost si la autodaris, unde mi-a recomandat Cristi, dar cand am auzit pretul am cam strambat din nas, cel de acolo mi-a zis ca e undeva la 8 milioane / element (mai scump decat in reprezentata... deci cu riscu sa nu imi deconteze cei de la asigurari). Mi-a zis el ca se gandeste la o schema sa ma rezolve sa nu platesc nici aripa fata (sa mi-o fac tot din CASCO) dar nu mi-a zis nimic concret si a zis ca se mai gandeste si deocamdata sa imi fac doar spoilerul pe casco. Nu mi-a placut ca tare mi-e ca ma ducea cu vorba deci nu cred ca o sa apelez la ei.
     
    Ultima editare: 4 Mar 2009
  9. Cristian S.

    Cristian S. Audi Expert

    Înscris:
    8 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Nu pricep...la ei la cine???la autodaris???nu imi vine sa cred.Elementul acolo e sase milioane dute inapoi si ev.suna-ma nus cu cine ai vb.eventual vin cu tine sau sun eu la service
     
  10. iLiviu

    iLiviu 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Ian 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI 131 CP Quattro
    mie asa mi-a zis baiatul de acolo (mitica)... poate n-am inteles eu bine... in fine, 6 milioane cu factura (adica TVA inclus)?
    O sa il sun maine sa reverific, poate a fost o neintelegere.
     
  11. Cristian S.

    Cristian S. Audi Expert

    Înscris:
    8 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Pai cum vrei sa faci??faci pe casco sau cash??daca e pe casco de ce te doare cat costa?eu zic ca daca faci pe casco fa odata tot ce ai..parerea mea.Si eu procedez la fel.autodaris mi-a vopsit masina tot pe casco

    liviu intra pe id meu
     
    Ultima editare: 4 Mar 2009
  12. iLiviu

    iLiviu 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Ian 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI 131 CP Quattro
    pai problema e ca aripa fata nu pot sa o fac pe casco (doar spoileru care l-am gasit zilele trecute pupat in parcare). aripa o aveam zgariata inainte sa-mi fac casco pe ea.
     
  13. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Uimeste-ma... de ce nu poti face aripa pe casco? Ti-e greu sa ii dai o bucata ca si cum a fost lovita a doua oara (acum dupa ce ai incheiat polita casco) impreuna cu spoilerul? Si daca cumva prin absurd nu ti-o face ce ai de pierdut daca ii mai dai o bucata, ca tot atata o sa te coste !?

    Eu cred ca tu ai prea multi bani sau esti baiat bun ca nu vrei sa pui firma de casco sa plateasca, mai bine isi mai ridica o cladire... Fii fara mila, baga-le cheltuielile pe gat ca deaia le dai bani.
     
  14. iLiviu

    iLiviu 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Ian 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI 131 CP Quattro
    ar fi si optiunea aia, doar ca fara o lovitura buna in aripa (cu indoieli :D) nu cred ca or sa fie deacord sa mi-o fac pe banii lor, pt ca deja e zgariata pe o suprafata destul de mare.
    Ma mai gandesc oricum
     
  15. gondo

    gondo 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    Un service Audi

    Am fost la Timisoara la Audi sa-mi scoata o eroare pe MMI si Climatronic si au zis ca nu se poate.
    Stie cineva un service Audi cu meseriasi?
    Eroarea mea este
    07 control head
    02095 component protection active
     
  16. AndyG

    AndyG 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A6 3.0 TDI
    Orice eroare cu "Component protection" se rezolva numai la o Reprezentanta.
    Service-ul ala de Audi era in mod oficial reprezentanta sau doar se "pricepeau" la Audi?
     
    Ultima editare: 24 Mar 2009
  17. gondo

    gondo 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    Service-ul se numeste Porsche Timisoara
     
  18. starbucks

    starbucks 4th Gear Member

    Înscris:
    17 Aug 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A5 2.0 TDI (CGLC) 177 CP 2014
    Dar cum ai "reusit" sa ai aceasta eroare?
     
  19. gondo

    gondo 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    Am avut pe masina navigatie MMI Basic si am inlocuito cu MMI High .Se pare ca numai la Valcea o pot rezolva restul nu prea stiu.
     
  20. myth79 4th Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B7 2005 163CP Multitronic
    Porsche Timisoara

    Salutare.
    Vreau sa va spun ce am patit cu cei de la Porsche Timisoara. In noaptea de joi spre vineri mi-au spart masina si mi-au furat volanul. Cand m-a anuntat sotia, am crezut ca mor de suparare. A trebuit sa ma interesez rapid de geamul de la sofer ( pe care l-au spart pentru a putea intra in masina), mai ales ca se anuntasera precipitatii pentru weekend. Am dus masina pe platforma la Porsche TM pentru a-i pune geam. Ei stiau ce s-a intamplat si aveau pretentia sa-mi cumpar si volanul de la ei ( costa 5500 RON volanul + airbagul si 1000 panglica de date de sub volan). Sotia a vorbit cu un tip de la relatii clienti daca poate sa lase masina la ei in curte pe weekend si a primit acceptul acestuia. Sambata dimineata m-am dus cu colegul nostru YPEO si cu un amic de-al lui sa incercam sa punem un volan cumparat de la DEEVYLLS. Portarul, care stia despre ce e vorba, a deschis poarta si ne-a lasat sa intram. La vreo jumatate de ora apare un tip care cred ca era administratorul si ne ia cu chestii gen: lucrati pe proprietatea Porsche, sun la Politie, etc. Desi stia ca masina nu are volan si ca ei au pus geamul de la sofer (care m-a costat 400 RON, din care geamul efectiv 175 RON), a inceput cu figuri. Desi ne-am straduit sa-i explicam ca noi vrem sa montam volanul tocmai ca sa-i eliberam proprietatea, el nimic. Asa ca am fost nevoiti sa scoatem masina in strada. Inainte sa plecam i-am zis ca desi pana atunci am facut reviziile la ei, pe mine sau masina mea nu ma vor mai vedea vreodata. Stiu ca poate avea si el dreptate intr-o oarecare masura, dar nu era nevoie de figurile care le-a facut, deoarece masina oricum trebuia sa o ridic numai luni dimineata, asa ca nu inteleg deranjul. De asta va spun: sa va feriti cat puteti de Porsche TM si sa incercati pe cat posibil sa nu depindeti de ei. Eu m-am lamurit acum.

    P.S.1 Vreau sa le multumesc colegului YPEO ( Oliviu) si amicului sau Claudiu, care au dat dovada de mare omenie si, desi ne stiam doar de pe forum, au venit si m-au ajutat pentru ca masinuta mea sa fie iarasi intreaga. Asa ca va recomand cu cea mai mare incredere, daca aveti de facut scanari cu VAG_COM-ul, de adaugat module de tempomat, de BC, etc, apelati la ei cu cea mai mare incredere. Imi cer scuze daca e considerata reclama si nu e voie, dar fara ei cred ca acum eram inca in rahat.

    P.S.2 Aveti grija colegii din TM si nu numai, cei care aveti volane cu comenzi: daca nu aveti CASCO, macar alarma sa aveti, pentru ca in curte la Porsche TM erau inca 3 masini din aceeasi zona (ARADULUI) cu aceeasi problema creeata in aceeasi noapte de joi/vineri, numai ca ei au avut alarma si s-au ales doar cu cate un geam spart. Politistii care au facut constatarea spuneau ca in ultima perioada se fura in TM numai volane multifunctionale de Audi si BMW. ATENTIE asadar.
     
    Ultima editare de un moderator: 4 Feb 2013

Distribuie pagina asta