1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service sau Mecanic auto bun - Electrician Auto - Tinichigerie sau Vopsitorie in Timisoara

Discuție în 'Service' creată de orgonaskaroly, 29 Oct 2007.

  1. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Spune-ne si adresa dealerului Porsche, pentru a fi clar despre cine e vorba, Quark, Autoclub sau Todorut.
     
  2. myth79 4th Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B7 2005 163CP Multitronic
    Sunt cei de pe Aradului, de langa fosta benzinarie RAFO.
     
  3. 90yun

    90yun 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Oct 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a4 2.5 tdi 2004 V6 163 cp automatic
    informstii service audi in timisoara

    buna, a luat cineva tapa de la audi service timisoara(tapa insemnand ca au platiti o gramada de banii si li s-a schimbat cu alte piese...ce trebuia schimbat cu piese audi...) eu vreau sa-mi schimb distributia si nu stiu unde ...la audi-service timisoara mar costa 55 milioane(lei vechi) si daca tot dau atatia bani macar sa stiu ca sunt bagate piese originale in ea...ca aftermarket am gasit si la vreo 30 de milioane...ma poate ajuta cineva?
     
  4. tucudean87

    tucudean87 Platinum Member

    Înscris:
    3 Mai 2009
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6, C7 avant, 2012, 3.0 tdi quattro 245 cp+++ CDUC
    sal

    piesele after market de cea mai buna calitate pt distributie sunt in jur de 1600 ron(toate rolele, pompa apa, curelele,intinzatoarele la role) iar manopera in jur de 400 ron. 5500 ron mi se pare o suma exagerata, si 3000 ron pt piese after market mi se pare enorm.
     
  5. 90yun

    90yun 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Oct 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a4 2.5 tdi 2004 V6 163 cp automatic
    cei de la audi asa mi-au spus,5500 ron. nu stiu unde sa o schimb ...dati-mi o idee ceva ,un service din timisoara. am inteles ca la szeged la reprezentata audi sun preturi ok,nu stiu ce sa fac..
     
    Ultima editare de un moderator: 4 Dec 2011
  6. tucudean87

    tucudean87 Platinum Member

    Înscris:
    3 Mai 2009
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6, C7 avant, 2012, 3.0 tdi quattro 245 cp+++ CDUC
    sal

    Eu am schimbat distributia la un service mai mic din arad. Piesele m-au costat 1500 ron toate si 350 ron manopera. Service super ok, aveau baietii si tester pt a pune pompa la fix dupa. Parerea mea ii ca ce iti pot face altii cu 55 de milioane se poate face si mult mai ieftin si credema ca si piesele sunt de super calitate, nu trebuie neaparat originale.
     
  7. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    cand spui tapa .. te referi la TzEapå ?!?!
    Suma este exagerat de mare ...
     
  8. 90yun

    90yun 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Oct 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a4 2.5 tdi 2004 V6 163 cp automatic
    da stiu...tocmai de asta am scris pe forum....ii mult prea mult...chear nu stiu ce sa fac...
     
    Ultima editare de un moderator: 4 Dec 2011
  9. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    In primul rand eu nu inteleg titlul (pe care l-am modificat). De ce crezi ca "tzeapa service audi" este relavant pt a te ajuta la ceva sfaturi privind schimbatul distributiei ?
    Apoi ... sunt curios daca tu ai fost in vreun service al vreunui dealer autorizat Audi ? Probabil ca nu ... altfel nu mai aveai idei legate de "piese" schimbate aiurea. Cine crezi ca se complica sa faca gainarii de genul asta ?
    Nu in ultimul rand ... in Timisoara sunt 3 service-uri autorizate ... la care din ele ti s-a spus acest pret ? Ai o oferta concreta sau doar simple vorbe ?
     
  10. danubius 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Noi 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 Avant, 1.9 TDI,Quattro ,2003
    in Tm va pot ajuta si eu cu diagnoza Vag si service.

    0728988279 Dan
     
  11. andreew81 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A3 8L 2002
    Ceau

    Poti sa spui si un pret pt . diagnoza ? Eventual in ce zona te putem gasi ?

    Merci
     
  12. danubius 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Noi 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 Avant, 1.9 TDI,Quattro ,2003
    pretul e 30 ron/diagnoza cu vagcom cu licenta. zona aproximativ pe langa OMV casa Tineretului. pt detalii va rog sunati la 0728988279 Dan
     
    Ultima editare: 10 Ian 2010
  13. alexavz 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Mar 2010
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 , 1,9 TDI ,2002
    salut.sunt din timisoara si am un A4 si un A6.Ambele masini mi le intretin la PROMOTOR Calea Sagului . A4 il am din 2005 si tot aici fac service si miciile probleme care nu prea apar :-" ... iar cu A6 am apucat doar sa fac un schimb de ulei care l-am facut tot aici.sunt baieti serios si imi plac nespus de mult cum lucreaza...vi-l recomand ;) Bafta!
     
  14. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Atitudine mecanici service Promotor TM

    Intamplator,am gasit un topic pe un alt forum,in care cineva se plangea de serviciile servis-ului Promotor din TM;nimic deosebit in asta,clienti nemultumiti sunt peste tot,dar angajatii acestui servise au trecut direct la injuraturi si amenintari!Baietii din TM,ai cunoasteti pe aceste jigodii pe post de mecanici de la servis-ul respectiv?Cititi aici si cruciti-va(sau va ingretosati :puke2: ) http://forum.4tuning.ro/39-timisoara/54914-tzepe-service-promotor-grandgarage.html
     
  15. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Am citit si eu tot topicul si intradevar cam aceeasi reactie de :puke: :puke2: am avut dupa ce l-am terminat de parcurs...Offtopic : din pacate asa e si pe la noi, mecanic (care are service cu 4-5 angajati...culmea tot baieti tineri:) ) cotat printre cei mai buni mecanici la noi in Satu Mare, la inceput mi s-a parut OK service-ul, poate preturile cam mari dar am zis deh ca merita...pana cand am pati-o intr-o zi...la 80-ul meu inafara de distributie care pare sa fie OK...sper ca au schimbat-o:p...in rest au schimbat ulei in motor dupa ureche...cu o jumate de litru mai mult decat era necesar, tamponul care l-au inlocuit era montat gresit(decalat cu 90 grade)..."reglat" pardon dereglat motor desi motrul mergea perfect si nu le-am pomenit macar sa se atiinga de el, la directie dupa ce au inlocuit 2 capete de bara e varza masina...cica noul aparat pt reglat unghiul nu stiau sa-l utilizeze, urma sa faca ceva mecanic o perioada de training in Buc :) desi pana atunci clar ca faceau unghiul de fuga la masina cu ceva....la A4 plasticurile ce acopera zona stergatoarelor(care trebuie desfacute cand se inlocuieste filtrul de clima) nu erau fixate deloc...am observat asta dupa o iarna cand am hotarat sa inlocuiesc singur acel filtru, cleme lipsa, ulei binenteles peste cat era necesar si-n dieselar, nici nu m-am gandit sa verific nivelul ca doar am scos masina din service si tocmai achitasem 3000 RON (ma miram eu la 1.9 TDI -PD ca nu am consum DELOC de ulei cu toate ca masina avea in jur de 240.000 km:):p)...si ce sa mai insir ar mai fi unele lucruri dar nu-mi vin acum in minte...aaaa si piese doar cu ce aveau ei nu era de acord sa cumpar eu piesele(de exemplu am vrut ulei Castrol in benzinar si el mi-a zis ca lucreaza doar cu Mobil1 deci nu se poate:puke2:)....momentan schimb de filtre + ulei le fac personal iar pentru chestii mecanice apelez la un mecanic de la Seat din Baia Mare (munca in garaj la el acasa, lucreaza bine, piese de calitate pe care le cumpar personal si asist la toata lucrarea si pot sa spun la SFERT de pret fata de cat ma "jefuia" service-ul anterior)...ce-i drept cand vine vorba de service pentru cine ma intreaba le spun sa se fereasca de acel service (apropo si la A4 acum am constatat cu mecanicul actual faptul ca...virgula...cureaua de distributie a fost tensionata prea tare cand a schimbat distributia...dupa ureche ma gandesc....lucru care a dus la uzura prematura a curelei...deci dupa nici 40.000 de km in toamna va trebui sa o inlocuiesc din nou...se vede clar ca nu mai rezista pana la 60.000 de km cat zicea "mesterul" ca va trebui inlocuita din nou)...toate cele bune si asteptam si opinia colegilor din TM despre acest service :salute:
     
    Ultima editare: 1 Iun 2010
  16. catalin_tm

    catalin_tm 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Apr 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4, 1.8T, 163 CP, 2004
    In decembrie 2008 mi s-a stricat pompa de la spalatorul de faruri. Am sunat la ei si am facut programare telefonica la ora fixa, am luat liber de la birou si am mers acolo. Am ajuns, a zis sa las masina acolo ca pana a doua zi se uita la ea. I-am zis ca am programare si mi-a raspuns ca programarea e doar informativa nu inseamna ca la ora aia imi ia masina si sa astept daca vreau. Am mai stat pana s-a eliberat de 2 ori un elevator si au tot intrat masini din curte si am plecat. Ala nu e service de mers "de pe strada". Trebuie sa fi frate cu patronul, var cu mecanicul sau macar receptionera sa o cunosti ca sa te bage in seama. Nu ca as lauda alte service-uri dar e de evitat promotor.
     
  17. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Il recomand pe danubius, a muncit ceva la masina mea si are si preturi acceptabile. Eu ma declar multumit. ;)
     
  18. Ronie

    Ronie 5th Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    La fel si eu. Recomand!
     
    Ultima editare de un moderator: 28 Iun 2010
  19. danubius 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Noi 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 Avant, 1.9 TDI,Quattro ,2003
    Acum gasiti la mine la service aparat profesional pt incarcat clime auto si aparat de curatat si igenizat cu ultrasunete tot pt clime.
    Diagnoza Vag-com cu licenta Ross-tech.

    P.S. multumiri celor care au "pus o vorba buna" dupa ce au fost si au plecat multumiti.

    Dan
     
  20. Cristian S.

    Cristian S. Audi Expert

    Înscris:
    8 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Spune-ne si niste preturi.
     

Distribuie pagina asta