1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service sau Mecanic auto bun - Electrician Auto - Tinichigerie sau Vopsitorie in Timisoara

Discuție în 'Service' creată de orgonaskaroly, 29 Oct 2007.

  1. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Recomand si eu, clima merge perfect!
     
  2. zneic 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iun 2010
    Locație:
    timisoara
    Masina:
    audi a4, 2.0 tdi, 2007
    A fost cineva la bcgolf? Eu am fost de curand pentru o distributie, ulei si filtre. Manopera m-a costat 4 mil, m-a lasat sa stau acolo altfel nici nu as fi mers. Eu sunt multumit insa acuma 2 zile am vazut un motor de passat pe jos care era stricat din cauza distributiei facuta de mecanicul care mi-a facut si mie distributia. Oare am avut noroc?
     
  3. bogdan.prichici 3rd Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2010
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    A4
    inca nu-i timpul pierdut :):sign_omg::sign_omg:

    ps: vrei sa dam in carti ca sa iti raspundem ? poate era din cauza pieselor si nu neaparat a mecanicului. :sos:
     
  4. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Nu recomand BC Golf, eu am lasat 1500 ron acolo, degeaba. E adevarat, in 2008.
     
  5. Cristian S.

    Cristian S. Audi Expert

    Înscris:
    8 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Ovidiu parerile sunt impartite,stii tu;)
    Ai nimerit la cine nu trebuie:p
     
  6. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    BC Golf, nu mai este ce a fost, intr-un timp erau mecanici foarte buni, acuma stii cum e peste tot sunt multumiti si nemultumiti.
     
  7. Songoku17

    Songoku17 3rd Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2010
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A 6,2500 TDI-163 hp,2004
    Service OK pentru AUDI in Ar sau TM ?

    Ceva recomandari pentru un Service OK ,care si remediaza/repara ,nu doar inlocuieste piese ;repere ;subansamble ?Locatie Timisoara sau Arad ?:idea:
     
  8. iri_m 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Noi 2010
    Locație:
    Roania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI
    Mare gresala din partea mea ca nu am citit inainte forumul si am apucat sa merg cu masina la Porsche Timisoara sa imi puna geamul de la usa soferului. Ajung colo si mi se zice ca totul dureaza maxim 2 ore si am ales sa astep. Dupa 3 ore de asteptat merg sa intreb cat mai dureaza. Da cineva un telefon si primesc raspuns "inca putin". Dupa inca o ora jumate ma duc hotarat sa intreb ce se intampla. Dupa inca un telefon primesc scuze si promisiunea ca n 30 min e totul gata ca e vineri si a fost mult de lucru. Dupa alte 2 ore in sfarsit a fost geamul montat.
    Am asteptat in total mai mult de 6 ore pentru un geam si sunt sigur ca treaba efectiva a inceput abia dupa a 2-a insistenta. In timpul asta am fost lasat sa astept fara nici o explicatie, scuza sau sa stiu ce se intampla. Invatatura de minte va fi ca nu voi mai merge niciodata acolo si o sa recomand la toata lumea sa ocoleasca Porsche Timisoara unde sunt o adunatura de nesimtiti!
     
  9. tucudean87

    tucudean87 Platinum Member

    Înscris:
    3 Mai 2009
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6, C7 avant, 2012, 3.0 tdi quattro 245 cp+++ CDUC
    .

    In arad te pot indruma eu catre niste baieti foarte buni, si pretul binenteles foarte bun.
     
  10. Stapinul Inelelor

    Stapinul Inelelor 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Mai 2008
    Locație:
    Jimbolia
    Masina:
    A6, 1,9 TDI ,131cp
    Service problema in Timisoara

    salutare, despre service in Timisoara:
    FERITI-VA DE TEMECO.
    Sunt penibili.Am fost cu masina, mi-au facut diagnoza-scumpa bineinteles si m-am ales doar cu probleme: au fost inversate ceva furtune supapa EGR cu Turbo.cel putin asa mi-a spus la service-ul la care am fost.
    intrebare : este posibil? Eu dupa ce am fost la Temeco, nu mai aveam demaraj deloc.
    oricum , la Temeco nu ma mai duc. veci,:asskicking:
     
    Ultima editare de un moderator: 31 Mar 2011
  11. fbogdan92 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Dec 2010
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a4 1.9 TDI 1996
    unde pot sa schimb burduful de la planetara in Timisoara ? si cat costa ?

    La virajele maxim stanga se aude un bubuit. Ulterior am realizat ca burduful acela are o gaura. Stiti cumva unde rezolv treaba asta in Timisoara ? si cat costa burduful acela si manopera ?
     
    Ultima editare de un moderator: 3 Mai 2011
  12. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Bogdan, daca burduful e spart trebuie sa schimbi si capul de planetara. Oricum deja spui ca deja se aud zgomote la viraj maxim. Asadar, o sa iti trebuiasca burduf + cap de planetara, altfel o sa iti cumperi degeaba doar burduful.
    Poate vii si pe la intalniri, fiecare are cate un mecanic pe care il prefera iar prin Timisoara suntem destui care vin la intalniri.
     
  13. fbogdan92 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Dec 2010
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a4 1.9 TDI 1996
    mersi pentru raspuns.......as dori sa stiu cand sunt acele intalniri si unde???
     
  14. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
  15. alex100145 Bronze Member

    Înscris:
    3 Mai 2009
    Locație:
    resita
    Masina:
    Audi A4,BKE,1.9TDI PD 116 CP
    spune-mi si mie te rog care service e mai bun Porsche de pe Calea Lugojului sau Autoclub pt. Audi A4 2006 am o bataie la motor ,mersi pt. raspuns si o zi buna
     
  16. gondo

    gondo 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    Salut
    Porsche cu siguranta.
     
  17. mr_x4you 4th Gear Member

    Înscris:
    13 Iun 2011
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A6 2.5 TDI 2002
    Salutare, stiti pe careva din Timisoara care scoate bujii rupte in chiuloasa ? Al meu A6 are una si as vrea sa o rezolv fara sa dau chiuloasa jos.
     
  18. gondo

    gondo 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    mr_x4you Salut din pacate nu stiu.
     
    Ultima editare de un moderator: 4 Iul 2011
    hypn0zis apreciază asta.
  19. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Alex, cu autoclub am avut de-a face si pot sa iti spun ca nu le-as da pe mana nici o dacie din '79.
    Despre Porsche (Audi de pe C. Lugojului) nu pot sa iti spun nici alba nici neagra pentru ca nu ne-am intersectat. In showroom sunt oameni care se balbaiau cand le-am pus niste intrebari la care se pregateau sa imi spuna "nu se poate" desi eu stiam ca se poate, insa in service nu pot spune.
     
  20. alex100145 Bronze Member

    Înscris:
    3 Mai 2009
    Locație:
    resita
    Masina:
    Audi A4,BKE,1.9TDI PD 116 CP
    mersi mult pt raspuns o sa incerc la Nurvil sau Serpico ,o seara placuta
     

Distribuie pagina asta