1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service tinichigerie - vopsitorie si servicii P D R in Bucuresti - recomandari si unde sa NU mergem

Discuție în 'Service' creată de IonutIT, 4 Sep 2007.

1. ovidiutm

ovidiutm Moderator Staff Member

Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Stiu ce vrei insa nu va rezista in timp.

2. andytzu 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4, 2.0tdi 177cp, 2013
    Salutare. Va rog, daca se poate, o recomandare pentru un service bun in Bucuresti pe partea de tinichigerie/vopsitorie. Am de vopsit un prag la a4. Va multumesc mult!

3. Sorin87

Sorin87 Gold Member

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    --
    Haideti sa va povestesc, pe scurt, ce fac reprezentantele:
    Ma duc la Midocar Vitan sa repar, pe Casco, o usa infundata, aripa zgariata si bara spate zgariata si ureche rupta.
    La reconstatare se da inlocuire usa si bara spate, reparare aripa.
    Ma duc sa ridic masina: bineinteles urme de praf in lac pe elementele inlocuite, accept polish si cer sa vad elementele inlocuite.
    "Am inlocuit doar usa , pentru ca bara nu au acceptat-o cei de la City"....ok zic, vad usa....toate bune.
    Cand sa semnez cererea de despagubire, cer devizul si factura....parca i-am electrocutat, cum imi pot permite asa ceva.
    Ca am avut o eroare in sistem, se va emite ulterior si o sa vi-o trimit, dar daca nu vreti sa semnati trebuie sa lasati masina aici 4-5 zile LUCRATOARE, pana avem acceptul celor de la asigurari. Ca el vrea sa ma ajute sa-mi dea masina si eu vreau sa vad niste documente(cat tupeu pe mine). Asta se intampla intr-o vineri la 17.00.
    La o saptamana, cand nu am primit acele acte, dau mail celui de la asigurari in care ii povestesc. Ma suna oripilat si imi spune ca au decontare directa(deci puteam sa iau masina oricand) si ca in factura apare bara schimbata.
    Na, poftim....reprezentanta din Romania.

4. ChocLove 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    leon 2010
    Cu Midocar am avut numai experiente jalnice .. nu ma surprinde. Oricum sper ca rezolvi.

5. Eduard B

Eduard B 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8p, 2.0 Tdi BKD 2003
    Salutare,
    O recomandare pentru un service pe partea tinichigerie/vopsitorie in Bucuresti?
    Link-ul pentru Marius nu mai functioneaza si nu am datele de contact
    Multumesc

6. Vancea Cosmin

Vancea Cosmin 1st Gear Member

Locație:
    IALOMITA
    Masina:
    Audi A4 B8 - 2013, 2.0 tdi 177 CP, CGLC, multitronic/manual
    Salut,
    Intetionez sa revopsesc aripa stanga spate doar pentru ca service-ul de cartier, unde am efectuat un retus in partea superioara acesteia, nu a nimerit culoarea, se vad urme de particule de praf, imperfectiuni la nivelul lacului si nici nu au izolat cum trebuie (se cunoaste urma de la scotch).
    As vrea sa revopsesc aripa stanga spate (fotografia este cu titlu de exemplu) pana la nervura orizontala din dreptul stopului stanga spate. La PBN am avut o experienta neplacuta si acum as vrea sa incerc la Midocar Vitan. Pot face o revopsire a zonei indicate de mine ? Nu as vrea sa revopsesc toata aripa, pentru ca este vopseaua originala a masinii.

Din experientele voastre imi puteti spune unde ati revopsit elementele de caroserie avariate si cat de multumiti ati fost/cum au iesit ? Codul de culoare este LX7W (gri-metalizat) - Audi A4 B8-2013. Multumesc.

aripi-spate-audi-a4-b8.jpg

7. Sorin87

Sorin87 Gold Member

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    --
    Un mare NU pentru Midocar! Poate sunt colegii care iti pot face o recomandare, dar evita reprezentantele(cel putin cele Vw-Audi) pentru ca sunt scumpe si de proasta calitate.

8. Mihai_dmg

Mihai_dmg Bronze Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 ,1.9 TDI AWX, 2002
    A fost cineva de curand pe la Dexcar (Bucuresti) ? De cand au deschis al doilea service (sau s-a mutat), mai greu raspund la e-mail. Am cerut si eu oferta pentru operatiune mai ampla si nu m-au bagat in seama. Ma intereseaza o vopsire integrala de calitate, eu am facut prin 2012 mai multe pe la ei si am fost multumit. La vopsit au avut pe cineva care pot sa zic: jos palaria , s-a vopsit bara fata, aripa stanga si usa sofer (zgarieturi) la pret decent, nu s-a exfoliat si nici diferenta nu se cunoaste. Din 2012 nu am mai fost pe la ei deoarce nu raspund la e-mail pentru oferta. Urmeaza sa fac o vopsire integrala (masina are zgarieturi peste tot). Va multumesc.

9. iulian21

iulian21 3rd Gear Member

Locație:
    Otopeni
    Masina:
    Audi A5 sportback 3.0tdi quattro S-tronic 2011, CCWA
    Va salut, doresc o recomandare pentru indreptat/revopsit bara spate. Singurele recomandari primite pana acum au fost doar TopLac service insa as mai vrea si altele daca se poate. Atasez si cateva imagini.
    Multumesc

10. Dumitru Ionut Madalin

Dumitru Ionut Madalin 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A7 2013-3.0tdi cdu
    Va salut,
    Cunoaste cineva o vopsitorie decenta, care face lucru bun ? Vreau sa vopsesc masina integral, nu e lovita sau altceva. In Bucuresti daca a facut cineva. Masina din profil. Sincer am cautat pe net, am citit si recenzii pro si contra ... chiar nu stiu unde sa ma duc.Deh, nu fac o aripa, deaceea vreau sa iasa toata ok. Multumesc.

11. stefan01 4th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
    salut,

de Turbocon ce parere aveti? In ceea ce priveste o usoara infundatura din cauza unei nuci cazute pe capota

12. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Sunt ok. Mai greu cu programarile. Trebuie sa ai rabdare. Daca vrei perfectiune mergi la https://faraindoiala.ro/ dar ca sa prinzi loc la el trebuie sa dai acatiste la biserica. :)

Distribuie pagina asta