1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Servicii Profesionale si Orice Retrofit pentru Audi - Diagnoza ODIS online - calibrari camere

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de Audi4ever, 25 Mai 2014.

  1. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    @Alexxx2000 NU recomand astfel de navigatii, au probleme de comunicare si nu functioneaza corect.
     
  2. Valy89 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Sep 2021
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi a4 b9, 2.0 TDI, 150 cp, 2017
    Salut, am un audi a4 b9, 2.0, tdi, 150 cp, manuala, an fabricatie 2017 si ma intereseaza urmatoarele lucruri :

    1. Se poate modifica semnalizarea din stopurile de pe spate din statică in dinamică? Daca da, care ar fi costul cu tot cu manopera?
    2. Se poate inlocui ceasul de bord original cu unul digital( cockpit) ? Daca da care ar fi costul final cu tot cu manopera?
    3. Se poate activa carplay si se poate instala un usb in plus care sa poata fi folosit pentru a asculta muzica de pe stick-uri? Daca da, care ar fi costul cu tot cu manopera?

    Cam astea imi vin in cap acum. Mersi frumos.
     
  3. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Salut,
    1. Pentru stopuri cu semnal dinamic trebuie sa schimbi stopurile. Manopera este 750 lei , codari si cablaje plus setul de stopuri aproximativ 750 euro.
    2. Virtual cookpit trebuie sa schimbi si navigatia , daca nu a avut de fabrica sigur nu are iesire de virtual coockpit, navigatia daca este cea mare schimbi numai unitatea aprox 800 900 euro, virtual coockpit app 600 euro. Manopera 450 euro.
    3. Carplay activat este 900 lei, daca nu ai 2 usb-uri trebuie si interfata, care este 950 lei.
    Spor
     
  4. liquid_dimi 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Sep 2021
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 , 50 TDI, 2019
    Salut,

    Am un A6 C8 - 50 TDI. VIN - WAUZZZF22KN114031 ;
    Nu pot sa conectez wireless un Samsung A51 la sistemul MMI al masini implicit Androi Auto, decat prin cablu de date.
    Se poate conecta wireless la AA sau este vina telefonului ? Ma poti ajuta, cat costa ?
     
  5. Cauchy22 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A5 SB, 2.0 TFSI Quattro, 2017
    Salut,
    Ma ajuți, te rog, cu niște estimări pentru A5 SB B9 2017 WAUZZZF50HA030560 - ce ar înseamna ca timp de instalare și cost:
    1. Buton+functie AH
    2. Smartphone interface Android (Are ecranul mic și un singur port usb). Aici se monteaza ecranul de 8.5 mai performant sau poate rămâne cel actual? Menționez ca joystick-ul nu are touchpad
    3. Camera video spate

    Mulțumesc!
     
  6. robert.ion 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Mai 2018
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    a4
    Salut,
    am un A5 b9, am senzori pentru key less entry dar nu e activat/instalat.
    te rog, ma poti ajuta?
    WAUZZZF53HA034425

    Multumesc
     
  7. Cobay 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Sep 2016
    Locație:
    Iasi - Romania
    Masina:
    Audi A6 C7 4G Avant, 2.0 TDI 130kw, 2013 si Audi A3 8V, 2.0 TDI 110kw, 2014
    Buna ziua,
    Ma intereseaza care este costul pentru upgrade de la MMI HIGH cu consola cu touch si display mare fara bose sau b&o la MIB2 (in principiu pentru carplay).
    Dupa retrofit, navigatia va fi vizibila pe display-ul central din bord sau trebuie inlocuit si acesta? (are deja versiunea cu display mare).
    Audi A6 C7 2013
    Multumesc
     
  8. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Salut, imi poti trimite in privat detalii legate de un upgrade la faruri matrix si inlocuire clima normala cu cea in 3 zone, Audi A5 B9.
     
  9. Cy_Russ

    Cy_Russ 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Noi 2008
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI
    Salutare,
    As fi interesat de doua retrofituri pentru un A6 C7 Allroad din 2014. Oare ma poti ajuta cu asa ceva?
    - upgrade de la scaune manuale cu incalzire si lombar electric la scaune full electric si incalzite cu memorie
    - upgrade de la oglinzi normale la oglinzi pliabile cu avertizare de unghi mort

    Multumesc anticipat
     
  10. Adrianmarin 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Mar 2019
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0 tdi 2011
    Salutare,
    Am un audi A5 an 2010 cu 4 usi si doresc sa ii montez navigatie (nu am deloc) si sistemul de sunet Bang & Olufsen (pe masina am instalatie audio standard fara subwoofer). Mentionez ca cele 2 kituri mentionate si pe care le doresc montate le am cumparate deja. Ma intereseaza daca ma puteti ajuta cu un montaj si un pret eventual. Multumesc.
     
  11. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Salut, se poate face montajul, pentru detalii despre ce piese ai si ce mai trebuie te rog sa ma suni la 0744555355.
    Multumesc

    Pentru a raspunde cat mai repede la intrebari va rog sa ma sunati la 0744.555.355
    Multumesc
     
  12. Exen 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Sep 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B9, 2.0 TDI, 2016
    Salut,
    Am un Audi A4 B9 cu seria WAUZZZF48GN005887, ma intereseaza daca se poate face retrofit-ul si pretul:
    1. Volan incalzit cu padele. (am volan cu padele dar nu are functia de incalizre, cred ca ar trebui inlocuit volanul + un modul)
    2. Faruri full led matrix (am faruri cu bixenon)
    3. Climatizare pe 2 zone (am clima pe 1 zona, sistemul cu 3 butoane, temperatura, ventilatie, zone)
    Multumesc anticipat.
     
  13. skipper_cpr 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Aug 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Nu posed
    Buna ziua Audi4ever,

    As dori sa va cer o estimare de pret pentru urmatoarele:

    Model masina:
    Audi A4 Allroad B8/B9 - 2017

    Serie sasiu: WAUZZZF45HA160793

    Retrofituri:

    1. Sistem camere 360 grade + senzorii aferenti (daca cei existenti nu sunt suficienti);
    2. Display central cu touchscreen;
    3. Apple Carplay / Android Auto wireless (momentan exista, insa prin cablu)
    4. Modul incalzire volan

    Multumesc anticipat,
    si spor in toate!
     
  14. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Salut ,
    1 Camere 360 2100 euro plus 500 euro montaj
    2 Display central touch este un alt sistem multimedia complet , nu poti combina display-ul cu unitatea ta
    3 Carplay wireless exista o interfata pe piata care face acest lucru 500-550lei
    4 Modul incalzire volan necesita volan cu incalzire care nu stiu pretul exact plus spira si cablaj
    Spor
     
  15. Breezy 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Dec 2021
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8
    Salut, preț piese plus montaj AUX pe Audi Concert ?
     
  16. 11see 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Ian 2016
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    Audi A3, 1.4 TFSI, 2009
    Salutare,
    Serviciile dvs mai sunt de actualitate?
    Pentru un Audi A4 B9 sedan, credeti ca se poate updata trecerea de la basic sound syistem la audi sound system? Am facut tot retrofitul doar ca nu ma descurc cu partea de update.
     
  17. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Salut,
    Inca ne ocupam si ne vom ocupa de aceste lucruri. Pentru detalii ma poti suna la 0744555355.
    Multumesc
     
    11see apreciază asta.
  18. Mihai64 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Iun 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi a4
    Buna ziua,

    La un audi a4 b9 m-ar interesa schimbarea volanului existent pe masina cu unul tesit. Am volanul tesit iar airbagul trebuie pus de pe volanul de pe masina. Cat ar costa aceasta inlocuire? Multumesc!
     
  19. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Aproximativ 150-200 lei.
    Multumesc
     
  20. DUICAN GABRIEL 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Iun 2018
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 , 2.0 TDI 143 CP, 2009
    Salut,

    Am un Audi A4 B8 2009 si as fi interesat de un upgrade de la sistemul audio Chorus original la un Concert sau Simphony sau poate si ceva mai nou. Cam cat ar ajunge ca pret ? Si daca se poate face un astfel de upgrade. Si daca da ce componente ar trebui cumparate?

    Multumesc in avans!
     

Distribuie pagina asta