1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Sfat si consiliere achizitie Audi A4 B9 cu motor BENZINA

Discuție în 'Audi A4 B9 (2015 - prezent)' creată de vibeup, 15 Iul 2017.

1. jax 4th Gear Member

Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A4 B9 S-line, 2.0 TFSI (CYMC) 252 CP
    Au fost cazuri cand la import (& reparatie) in DE din US s-au schimbat/parametrizat farurile, stopurile, bara fata (cu semnalizare pe bara -> fara semnalizare pe bara) pt piata europeana.

De ex. pe modeul de US, la semnalizare, pe stopuri se mai aprind niste led-uri in plus (din cauza legislatiei) ca in video:

(min 3:19)

Sau MMI adaptat la Europa (firmware, radio, harti, etc).

Ultima editare: 23 Sep 2020
  2. Alex Necsu 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B9 2017 4x4 2.0 TFSI
    Multumesc de raspuns

3. adi_ro 1st Gear Member

Locație:
    Bihor
    Masina:
    Fara
    Salut, an nou fericit.
    Am gasit aceasta masina:
    http://www.feser-graf.info/fahrzeug...YHAGQY7OMXGKDXEUFWLZ27MQDQ7AVRU2TR4OBFYBJ5SH4
    si am cateva intrebari:
    Care sunt sansele sa fie import din sua/epava/alte probleme pe care nu le observ? Temperaturile la ulei sunt in grade Celsius, deci asta e un semn bun, dar nu scrie ca e fara accident, ceea ce e un semn rau.
    Am urmarit video-ul postat anterior, si altele, despre EA888, si zicea ca unele motoare nu au ciclu budack, numai EA888B. Cum imi dau seama de care e?
    Ultima intrebare, a mai lucrat cineva cu www.auto-plaza.de? Cei de la Feser graf mi-au zis sa vorbesc cu astia despre cumpararea pe firma.

Edit: am trimis mail legat de daune si mi s-a raspuns asa:
    Mersi de ajutor

Ultima editare: 5 Ian 2021
  4. bobalex18

bobalex18 Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4, B6, 1.9 TDI, multitronic 2004; A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    100% nu e SUA.
    Cu auto Plaza a cumpărat @cristimate
    Accidentul din față probabil bara/grila și capotă. Sau cine știe. Sigur nu faruri că doar farul e atât :)))
    Cel lateral, nu știu ce să zic, poate aripa spate sau cine știe ce.

5. tatimeu

tatimeu 2nd Gear Member

Locație:
    Medias
    Masina:
    Megane RS3 302 CP/2014; A4 B9 (DEUA)150 CP/2017 Matrix si Virtual cockpit
    adi_ro Fasser e comerciant serios agreat de Audi. Majoritatea , in proportie de 90% sunt masini "primite de la Audi" si sunt cele vandute initial in sistem leasing. Am cumparat de la ei, iar din discutiile purtate cu un nene la fata locului l-am intrebat de unde au masinile. iti spun sigur ca sunt agreati Audi, deoarece mi-a arata in sistem intrarile la revizie.
    Mie mi-au comunicat faptul ca la masina luata de mine a fost inlocuita bara spate si am primit inclusiv hartie (cu sigla audi) cu ce operatiuni s-au efectuat, cat au costat precum si cu mentiunea de garantie 12 luni pentru piese si lucrare.

adi_ro apreciază asta.

Distribuie pagina asta