1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Subvirare in curbe la A6 C6

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de crd, 19 Oct 2009.

  1. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Am avut pana în primăvară niște Turanza, parca de la Continental, iar acum am Nokian ZR nu mai stiu cum. Astea au "profilul" aproape ca la TIR-uri :-), cu benzile tip slick, fără să fie strabatute de vreo altă taietură. Pana acum sunt mulțumit de ele, nu am observat deosebiri mari, pentru ca nici nu le-am prea scos la "treabă".
    Cat despre dusul la limită, fii convins ca cel puțin în primii ani,...s-a dus afară sânge, sa nu spun pe direct. De ceva timp încoace umblu doar ocazional pe la viteza de vârf (anul ăsta doar odata, prin Grecia, am dus acul la 260, deci măcar vreo 245 reali tot erau, în rest," normal ", intre 120 și 150), de care o sa ne despărțim cu tristețe mai toți, dacă nebunii din parlament aproba noua legislație. :-)
    Le spun" "nebuni", avand in vedere unele amenzi nesimțite, ca despre "bautul la volan" de ex. , poate sa ia carnetul pe viață, ca merita. Am încheiat discuția...
     
    Ultima editare: 13 Sep 2013
  2. Adrian Ionescu

    Adrian Ionescu 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Iun 2019
    Locație:
    Gaesti , Dambovita
    Masina:
    Audi A6 C6 4F 2007 2.0 tdi BRF
    Eu am pe a mea 245/40R18 , o singura data a subvirat si supravirat in acelasi timp , putin , la vreo 120 la ora intr-o curba de vreo 70 de grade . In rest masina e lipita cu picatura de asfalt.
     

Distribuie pagina asta