1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Supapa / Clapeta EGR si Clapeta Shut Off / Acceleratie si Galeria admisie motor diesel la A4 B8

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de ajaccio, 9 Mai 2013.

  1. vik71 Silver Member

    Înscris:
    5 Mar 2017
    Locație:
    Galați
    Masina:
    audi A4 B8 2.0tdi CBAB /140cp
    @audi66 pretul pe care l am luat pe actuator nou original si programat + rezolvare admisii ambele a fost de fix 1500 lei ! nu 1600 . adica cel mai ieftin pret din LUME ! nu mai zic ca i am mai facut o programare Gratis la celalat actuator care il avea ca nou pe masina ! nu mai vorbesc de psihic care a avut de suferit !
    nu banii ma intereseaza ,am specificat foarte clar mai sus !
    si daca le vand ceva e cu folos 100% ! intru rezolvare

    in cazul de fata montarea unui limitator este eșec total ! garantat !

    p.s 1 :in foarte multe cazuri ofer si suport tehnic pe montaj care face indoit cat pretul piesei vandute !
    imi place ceea ce fac inaintea banilor ! imi place sa aud ca omul e Multumit !

    p.s 2 ,pe acest forum am vandut foarte putine piese ! si o spun sincer .daca se doreste mi se pot sterge definitv cele doua anunturi de la publicitate.
    fac multe din placere ! am clienti ,mecanici ,service uri destui !
     
    Ultima editare: 15 Dec 2021
  2. Andrey1992

    Andrey1992 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Dec 2016
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    A4, 2.0 TDI CJCA 143HP, 2013
    Salutare,
    La masina din profil un Audi A4 B8.5 facelift an 2013 mi s-a aprins martorul de Check Engine si in urma verificarii a iesit problema din poza. Care credeti ca ar fi soluția cea mai buna: sa curata EGR-ul sau se înlocuiește direc t? Martorul s-a aprins dimineața si seara a disparut dar eroarea a ramas în memorie.
     
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Poti incerca o curatare, dar nu iti face prea mari sperante.
     
  4. J. B. 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iun 2022
    Locație:
    Vaslui
    Masina:
    Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI 143CP Multitronic an 2011
    Salut! Dacă nu ai rezolvat încă, îți sugerez să cureți EGR-ul, răcitorul de gaze, admisia și DPF-ul. Așa am rezolvat o problemă similară. Diferența este că eu luasem mașina cu DPF OFF și a trebuit să îl schimb. După toate curățările astea trebuie readapatată prin soft.
     

Distribuie pagina asta