1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Usa / Portiera fata sau spate blocata la Audi Q7 - cum se deblocheaza

Discuție în 'Audi Q7' creată de Valy82, 3 Ian 2019.

  1. Valy82 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Mai 2018
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A8 D3
    Buna seara,
    Nu pot deschide mașina nici mecanic cu cheia și nici electric din telecomanda. Bateria la cheie este buna si in stare de functionare, telecomanda funcționa perfect până a căzut bateria mașini adica am probleme cu bateria mașini. Nu are curent de loc. Inainte se deschidea când mă apropiam de mașina acum nu functioneaza nimic nici din buton, nici mecanic. Mentionez ca nu am butuc pentru cheie la portbagaj iar ala din ușa din nu știu care motive nu se învârte deloc.
    Mașina o am de 2 săptămâni si nu prea am habar de ea. Cum intru in mașina sau cum deschid capota ?
     
  2. bzn_marius

    bzn_marius 5th Gear Member

    Înscris:
    1 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 4H, 3.0TDI, CMH, An2012
    Bănuiesc ca nu ai folosit niciodată cheia in contactul mașinii, deci nu știi dacă este cheia mașinii, totuși as mai insista cu cheia in butuc poate ai noroc și era doar gripat
     
  3. Valy82 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Mai 2018
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A8 D3
    Am folosit cheia în contact o dată și a funcționat. Sper sa pot debloca butucul la ușa
     
  4. bzn_marius

    bzn_marius 5th Gear Member

    Înscris:
    1 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 4H, 3.0TDI, CMH, An2012
    Înseamnă ca este cheia mașinii, încerca sa pulverizezi un degripant (WD40 de exemplu) in butuc
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
  6. claudiu88 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Ian 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    audi q7 2009
    Salut, cum ai rezolvat pana la urma ? Aceasi problema o am și eu acum, după 2 sapt de stat masina parcata, ieri am avut surpriza ca nu o pot deschide, iar butucul de la sofer nu se învârte
     
  7. claudiu88 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Ian 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    audi q7 2009
    Am reușit, totul a durat 15 minute, fără sa sparg nici un geam
     
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Se si mentioneaza rezolvarea nu doar ca ai reusit. Citez ce am mai scris aici pe forum;

    Un forum functioneaza in felul urmator: dupa ce ai facut tot ce era de facut (diagnoza, reparatii, demontare, inlocuire piese defecte cu alte noi si originale, curatare senzori si asa mai departe) si ai epuizat toate solutiile, citesti si intrebi pe forum.
    Ulterior trebuie sa scrii si sa spui cum ai rezolvat o problema pentru ca un forum asa se construieste, nu pe intrebari ci despre cum am rezolvat o problema. Bafta.
     
    ASebastian apreciază asta.

Distribuie pagina asta