1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Usi / Portiere la audi 80 - 90 - 100 (B3 - B4) - yala blocata, usi lasate, inchidere dificila

Discuție în 'Modele clasice' creată de boby87, 14 Mai 2009.

  1. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu iti arata nici un profil in niciun program.
    Degeaba stii profilul daca nu stii dimensiunea, asadar de dat chederul jos tot nu scapi.

    Da o cautare pe Google dupa "Audi 80 door rubber seal" si ai sa vezi profilul acestuia.
     
  2. IS49SEC

    IS49SEC 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2017
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi cabrio 19 diesel clasicul 1z din 1998
    Salutare,
    Ma poate ajuta cineva cu un cablu bowden (flexibil) de portiera stanga cod 895837081A pentru audi 80 cabrio fabricatie 1998.
    La audica al meu s-a defectat duminica seara cand am ajuns acasa.
    Luni am mers la garaj am desfacut fata de portiera am demontat cablul care actioneaza parghia de deschidere a usii si am constatat ca s-a rupt desi este facut dintr-o singura sarma otelita destul de grosuta.
    Am cautat dupa cod sa iau piesa pe nou insa nu am reusit. Daca imi poate spune cineva de la ce modele se mai potriveste si de unde imi pot procura cablul necesar. Nu as vrea sa fac inventii care sa imi dea batai de cap si sa afecteze functionalitatea.

    IMG-20171127-WA0015.jpeg
     
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    IS49SEC apreciază asta.
  4. IS49SEC

    IS49SEC 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2017
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi cabrio 19 diesel clasicul 1z din 1998
    Am sa mai insist maine la un amic care are magazin de piese auto sa stau pe capul lui pana ma sterge din lista de prieteni sau imi rezolva problema.
    Intre timp mai dau o raita si pe la dezmembrari poate am noroc.
    Merci mult de raspuns.
     
  5. IS49SEC

    IS49SEC 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2017
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi cabrio 19 diesel clasicul 1z din 1998
    Am rezolvat problema cablului. Am gasit la reprezentanta in Italia Verona si mi-am luat trei bucati ca erau ultimele de prin Italia.
    Asadar am doua de rezerva. Am doar pentru partea stanga, pe dreapta nu am gasit.
     
  6. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    IS49SEC apreciază asta.
  7. IS49SEC

    IS49SEC 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2017
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi cabrio 19 diesel clasicul 1z din 1998
    Merci eu pe stanga aveam probleme.
    Restul bucatilor au fost achizitionate de rezerva.
     
  8. DEU20

    DEU20 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Iul 2018
    Locație:
    Tulcea
    Masina:
    AUDI 80 B4 (ABT)
    Salut.
    Manerul interior stanga s-a rupt si nu am nici macar o idee cum l-as putea schimba. Ma puteti ajuta ?

    received_367166123867891.jpeg
     
  9. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Demontezi fata de usa complet si o sa vezi cum schimbi manerul.
     
  10. DEU20

    DEU20 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Iul 2018
    Locație:
    Tulcea
    Masina:
    AUDI 80 B4 (ABT)
    Neaparat trebuie sa dau toata fata jos? din cate am citit pe aici,este destul de complicat...mai ales pentru mine... imi poate spune cineva pășii pe care ar trebui sa ii urmez? Macar sa am idee de ce ma asteapta...
     
  11. Andriesi Cezar 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2022
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi 80 b4 1.9 tdi avant
    Salutare tuturor,
    Am preluat un Audi 80 TDI din 1994 si recent am intampinat o problema cu portiera dreapta spate. Manerul de pe exterior este blocat (se misca foarte putin), pe interior manerul se actioneaza normal (cablul nu este rupt, am desfacut manerul), iar partea de vacuum este ok, tumburusul se ridica si coboara la actionarea inchiderii centralizate. Am incercat sa demontez fata de portiera, insa cred ca preseaza prea tare chederul pe ea ca sa o glisez in sus (precizez ca am scos toate suruburile). Am incercat si cu sarma bagata pe langa cheder, fara succes. Banui yala de pe portiera ca este blocata. Aveti idee ce sa mai incerc fara sa bag flexul/ranga pe portiera ? :(

    P.S.:

    Aveti idee daca se potriveste portiera de pe modelul berlina pe avant (break) ?
     

Distribuie pagina asta