1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Vand Jante Audi A7 R19 8J ET26 5x112 - anvelope iarna 235/45/19 Nexen rulate 5000 km

Discuție în 'Vanzari / Cumparari jante si anvelope' creată de bubu182, 29 Mar 2022.

  1. bubu182

    bubu182 5th Gear Member

    Înscris:
    19 Mai 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A7 2014 BiTDI S-line Exclusive
    Jante Audi A7 R19, 8J, ET26, 5x112, gaura centrala 66,6 mm (echipare originala de pe A7)

    Un model deosebit datorita ET26, vin "la linie" cu aripa pe A4/A5/A6, un aspect frumos si sportiv.

    Cod OE: 4G8071499 8Z8. Denumire OE: 5-V-Spoke Alloy

    * Jantele erau echiparea de iarna pe masina personala insa trec la 20" si pentru iarna.
    * Fata jantelor arata bine, fara nici o zgarietura urata (au unele mici dar o uzura normala pentru jante folosite).
    * Interiorul jantelor nu este foarte stralucit, vopseaua pe alocuri s-a umflat / exfoliat (nu am idee de ce, asa le-am luat cu masina), insa nu afecteaza cu nimic aspectul din exterior sau buna lor functionare.
    * Jantele trebuie verificate si echilibrate fiindca la viteza mare au o mica vibratie (cel mai probabil nu sunt echilibrate bine sau au pierdut din plumbi, eu am mers foarte putin cu ele si preponderent in oras, nu mi-am batut capul sa le mai echilibrez din nou).
    * Nu a fost vreuna sparta/sudata sau orice alte probleme de genul, nici nu prea ai cum sa o spargi sau indoi la cat de mare este balonul cauciucului.

    ! Nu va asteptati sa primiti niste jante ca noi, fiindca acestea sunt folosite, cititi ce am scris mai sus.

    Anvelope iarna !!! RULATE aprox 5000 km : Nexen Winguard Sport2 - 235/45/19, dot 2620

    * Desi multi ar crede ca brand-ul este unul ieftin si prost, acest model este unul foarte confortabil, silentios, aderenta foarte buna, un cauciuc ce se uzeaza foarte greu (puteti citi despre el pe internet review-uri).
    * Pe cauciucuri a fost aplicata o protectie CarPro Perl, protectie ce tine pana la 3 luni, oferind un aspect de cauciuc nou.

    Jantele se pot vedea in Buftea, Ilfov.
    Trimit si in tara doar cu plata transport in avans (cont/revolut).


    PRET PACHET: 3.500 lei

    Vand jantele separat de anvelope la 3.000 lei (cumparatorul suporta dejantarea)

    Vand anvelopele separat de jante la 1.000 lei (cumparatorul suporta dejantarea)

    Anvelopele noi costa aproximativ 2.800 lei, eu zic ca este un deal bun :arco:
     
    rotitza apreciază asta.
  2. bubu182

    bubu182 5th Gear Member

    Înscris:
    19 Mai 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A7 2014 BiTDI S-line Exclusive
    Up, 3400 lei.
     
  3. bubu182

    bubu182 5th Gear Member

    Înscris:
    19 Mai 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A7 2014 BiTDI S-line Exclusive
    Up, 3700 lei.
     

Distribuie pagina asta