1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Vanzari / Cumparari si Prestari Servicii pe acest Forum- In cine SA AVEM sau SA NU AVEM incredere

Discuție în 'Pareri, sugestii, observatii' creată de ovidiutm, 28 Ian 2009.

  1. Denys_ZRX

    Denys_ZRX 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Oct 2009
    Locație:
    Valcea
    Masina:
    Audi A4 1.8t 2003
    din pozele pe care le-ai pus pare sa ai dreptate, dar ti-am trimis alte 7 poze in care se vedeau ca erau impecabile, daca le-ai primit pe autobuz in italia ce vina am eu?
     
  2. bodyny2001

    bodyny2001 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Iun 2010
    Locație:
    fagaras
    Masina:
    A4 B7, 2.0 tfsi, cod motor BWE, 2006
    Am spus de "n" ori. Pozele pe care am semnat, sunt pozele din anunt! Nu sunt poze facute de mine si apoi modificate in photoshop! Si in pozele tale, trimise ulterior de tine, sunt prezente aceleasi defecte! Tu le ignori!
    Repet: Ceea ce am pus mai devreme pe forum sunt pozele din anuntul tau! Se vede clar cum am dat copy paste in paint, intregii pagini! Tu de ce crezi ca am facut asta?
    Daca se stricau pe drum inspre italia, trebuia sa apar cu poze noi (adica nu cu alea ce le ai tu in anunt)! Si, in cazul asta imi era rusine sa vin sa zic: "Uite ba, au ajuns stricate" pt ca tu sigur imi spuneai: "In anunt erau impecabile"...dar nu a fost asa!
    Rog un coleg de pe forum, daca poate sa-mi confirme ca nu exista nici o diferenta intre pozele din anunt si cele ce le am postat eu cu insemnele rosii!

    Ps: Se poate ca de la transport, dintr-o pereche de faruri, unul sa fie din 2003 iar celalalt din 2009?
    Apropo. Daca esti de acord, pot sa urc si pozele de mi le-ai trimis dupaia, poate acolo "se observa" mai bine cat de ok sunt farurile? Vrei?
     
    Ultima editare: 9 Mar 2014
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    M-am uitat si eu, nu este nici o diferenta intre pozele din anunt si cele postate, sunt aceleasi. Imi pare rau ptr. patania ta bodyny2001, poate ajungeti la un acord comun pana la urma, totusi suntem oameni.
    Am observat ca la sfarsitul anuntului a facut o remarca "mult mai multe piese (nu este o singura masina)" sau ceva de genu` ... de acolo un far 2003 si altul 2009. :)
     
    Ultima editare: 9 Mar 2014
  4. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Prea putin conteaza faptul ca un far e fabricat intr-un an, si celalalt 6 ani mai tarziu parerea mea. Tot pereche se cheama ca sunt pentru ca unul e de stanga, celalalt de dreapta.
    Problema este ca sunt crapate ( asa pare farul din stanga din poze intradevar ) si neutilizabile. Sper sa ajungeti la o intelegere, este aiurea sa dai vina pe transport cand din poze se vad clar defectele !
     
    Ultima editare: 9 Mar 2014
  5. bodyny2001

    bodyny2001 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Iun 2010
    Locație:
    fagaras
    Masina:
    A4 B7, 2.0 tfsi, cod motor BWE, 2006
    salut

    Mersi pentru parerile voastre!
    Nu ma deranjeaza faptul ca sunt din ani diferiti si la distante oarecum mari, ma deranjeaza faptul ca nu le pot folosi.
    Oricum, invatatura de minte! De unde era eu sa stiu, ca un reflector care sta pe baza farului, inseamna suport intrior rupt? Acum stiu!
     
  6. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Ia totusi legatura din nou cu vanzatorul si rezolvati intr-un fel pentru ca e inadmisibil sa ne dam tepe pe forum. Este injositor sa vinzi niste gunoaie !
     
  7. bodyny2001

    bodyny2001 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Iun 2010
    Locație:
    fagaras
    Masina:
    A4 B7, 2.0 tfsi, cod motor BWE, 2006
    Am luat legatura! L-am sunat si i-am spus problema mea! A zis sa-i trimit poze pe mail! Zis si facut!
    Dupa care am primit un raspuns, prin care imi spunea, ca el nu are nici o vina ca s-a intamplat ceva pe transport!
    De fapt acelasi lucru care l-a spus si aici, pe forum!
    O sa-l contactez din nou si o sa revin cu noutati!
     
  8. bodyny2001

    bodyny2001 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Iun 2010
    Locație:
    fagaras
    Masina:
    A4 B7, 2.0 tfsi, cod motor BWE, 2006
    Salut,

    I-am trimis vanzatorului un mail si mi-a spus ca e urat ce mi s-a intamplat, dar nu e vina lui. Deci, se pare ca, de vina este transportul!
    Mi-a mai spus ca o sa beneficiez de reduceri daca o sa mai am nevoie de ceva de la el!
    Oare asa isi apropie comerciantii clientii?
     
  9. bgcnet 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Feb 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4, 2.0 TDI BPW, 2006
    Aveti grija cu acest user: barbuoctav, total neserios, am luat 4 jante de la el si dupa ce ca toate au avut nevoie de indreptare una era chiar rupta pe spita si sudata pe spate, i-am zis asta la fata locului, am mers pe risc, la vulcanizare mi-a zis ca e rupta. I-am cerut banii inapoi fara manopera de indreptat si evident ca a refuzat.
     
    Ultima editare de un moderator: 24 Mar 2014
  10. zolik

    zolik Bronze Member

    Înscris:
    10 Iul 2010
    Locație:
    Tg-Mures TRANSILVANIA
    Masina:
    AJM B5 avant 2001+Altea '06 BJB
    Buna,fiind nevoit sa cumpar piese "la pachet" din dezmembrari,m-am decis sa cumpar de pe net de la cineva necunoscut,deci cu un oarecare risc,la noi nu am gasit,sau erau preturi exagerat de mari pentru sh...dar vanzatorul fiind membru forum m-am decis sa-mi asum riscul,am vazut masini frumoase la dezmembrat deci am dat comanda la mai multe piese la dl Zamolxez...
    Pareri,sunt super multumit,rar asa oameni....pe cuvant
    Deci,prima convorbire la mine conteaza enorm,din primele 10 sec imi dau seama cu cine vorbesc...prima impresie...seriozitate,amabilitate,rabdare..unele persoane la a 2-3 intrebari deja unii fac figuri,la el nu s-a pus problema...chiar el m-a sunat inapoi dupa ce a verificat compatibilitatea pieselor(ceva plasticele nu se potriveau) zicandu-mi ca nu poate trimite piesele ca nu se potrivesc,si nu vrea sa-mi dea teapa...sunt practicant al cumparaturilor pe net si am avut parte de cateva probleme,piese care nu se potriveau sau calitatea nu era cea descrisa,vanzatorul era de negasit etc...
    Deja am comandat din nou de la el,dat fiind faptul ca prin comportament,calitatea pieselor,pretul,si nu numai,mi-a castigat increderea,deci in viitor daca voi avea nevoie de piese cu siguranta voi face comanda de la el
    Mentionez ca am avut nevoie de multe lucruri,unele nefiind pe stoc,si totusi le-am primit...
    Recomand;);):happy:
     
    Ultima editare: 1 Mai 2014
  11. bzn_marius

    bzn_marius 5th Gear Member

    Înscris:
    1 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 4H, 3.0TDI, CMH, An2012
    Isvaly am vorbit cu tine astazi la telefon pentru niste presuri de A6 4F, mi-ai spus 150lei. Cand am ajuns la tine mi-ai zis 200lei, nu este vorba de 50lei in plus ci este vorba de nesimtire. Am pierdut o gramada de timp. Asa ca din punctul meu de vedere nu recomand ISVALY.
     
  12. isvaly

    isvaly Gold Member

    Înscris:
    25 Aug 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A4,A6,A8,Q7,
    Marius asta este situația îmi pare rău de NEINTELEGERE !
    Pentru mine a fost o zi foarte agitata cu multi oamenii si de asemenea multe cereri .. M am încurcat eu in prețuri îmi pare rău de situație repet !
    De asemenea fiecare este liber sa cumpere de unde dorește ..
    Aici nu găsește calitate autovit(chilipir-non original) ! Dar gasesti calitate original reprezentanta numai ca nu la aceeași banii..
    Dar daca într-adevăr te a deranjat ceva trebuia sa fi bărbat sa mi o zici
    In fata nu sa fugi pretinzând alte povesti...
    Si găseam o soluție sa îmi repar greșeală mea ..
    Dar nu asa sa vi si sa faci galerie aici ..
    Ca fapt divers la reprezentanta presurile de care vorbesti sunt 200 de euro daca 200 RON prețul oferit de mine e un preț mare ..
    (Presurile fiind originale ca si noi stantate cu A6) ...Nu mai comentez nu are sens
    Nu sunt om de rea credință lumea de aici de pe forum ma cunoaște personal ... vorbește de la sine si experiența mea pe forum cat postări-vechime Etc cat si experiența ta aici de îndrumător cat si modul de abordare folosit astăzi ..
    PS: Daca eram un om neserios nu ma afișam cu identitatea proprie facem un cont de anonim si publicam anunțuri ..


    Oricum multumesc !
     
    Ultima editare: 20 Mai 2014
  13. bzn_marius

    bzn_marius 5th Gear Member

    Înscris:
    1 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 4H, 3.0TDI, CMH, An2012
    Nu am cautat chilipir. Te-am sunat, puteai sa zici si 300lei si tot le luam, ideea este sa nu ma pui pe drumuri si ulterior sa maresti pretul, nu asa se face, tocmai ca nu suntem in targ (autovit). Asa ca de barbati, puteai sa suni. Pur si simplu m-ai lasat masca, daca si pe forumuri se intampla "romanisme" atunci nu stiu ce sa mai zic. Spor la vanzare in continuare cu restul lucrurilor.
     
  14. isvaly

    isvaly Gold Member

    Înscris:
    25 Aug 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A4,A6,A8,Q7,
    Marius gata ne am lămurit ..
    Ti am spus îmi pare rău de situație .. Asta este ..
    Nu aveam cum sa te sun .. Ma suna multi oamenii nu am cum sa salvez Nr la toată tara ..
    Daca urmărește exact situația ai sa obs ca vina este si din partea mea dar ai si tu partea ta ..
    Si când zic asta ma refer ca era stabilit sa vi la 5:30 ai suna după. Cu mult ai ajuns mai târziu ..
    Nu ai mai avut baterie la tel m ai sunat cu privat ..
    Sunt multe nebuloase
    Si după o zi plină după program tu mai vrei sa fie totul perfect la orele 18 după o zi plină ...
    E vb de înțelegere Si de omenie in fond ..
     
    Ultima editare: 20 Mai 2014
  15. costel71

    costel71 6th Gear Member

    Înscris:
    6 Mar 2013
    Locație:
    Brad , Hunedoara
    Masina:
    Audi A4 B5 Avant / 1.6 AHL / 1997
    Am cumparat piese si componente de aici de pe clubaudi. De la gabi_74 si de la zamolxes. Foarte multumit de servicii, sfaturi telefonice, intelegere si tot ceea ce tine de o buna colaborare si interes reciproc. Ii recomand pe ambii cu incredere. Respect.
     
  16. Megatron Gold Member

    Înscris:
    25 Iun 2012
    Locație:
    Franţa / Zalău - Romania
    Masina:
    Audi
    Salut

    Doresc doar sa las un feedback poztiv pentru colegul isvaly, cu care am facut recent o tranzactie.

    Comunicarea a fost foarte buna, raspunsuri rapide si el este foarte corect.

    Sunt foarte multumit. Mersi
     
  17. cristi003 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Ian 2010
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A6 4F 2.0 TDI 2005 BLB (140 hp)-103 kW
    Uite ca nu sunt singurul. Acelasi lucru am patit si eu cu acest user. Nu recomand !!!
    Mai sunt si useri nemultumiti. bzn_marius - bravo pt curaj si post ! te sustin !
     
  18. ClaudiusM 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Vw Cabrio VR6 1996 ; A4 B6 AKE 2001
    Poate are pile la moderatori, observ ca sterg doar ce nu le convine si incurajeaza teparii.

    Asa cum se sterg posturile mele, la fel voi continua sa le postez. Pacat de oamenii care i-am gasit pe acest grup. Aveau dreptate cei de pe alte forumuri vag...
     
  19. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Claudiu deja ai depasit limita bunului simt si mesajele a fost sterse pentru ca insisti aiurea in continuare. Nu este numai Ovidiu moderatot pe acest forum.
    Vezi ca amenintarile cu diverse fapte la adresa oricui deja tin de penal si te asigur ca stiu bine ce spun. Lasa vrajeala cu aflarea adresi pe baza IP-ului pentru ca tu nu esti judecator care sa dai o aprobare de interceptare a localizarii unei adrese sau locatii.
    Repet, nu mai insista pentru ca am priceput mesajul tau si risti sa fi eliminat de pe acest forum daca mai comentezi aiurea si inutil.

    Vezi ca in regulament (pe care vad ca nu l-ai citit) scrie foarte clar:

    - Mesajele personale sunt personale si nu trebuiesc a fi postate pe forum

    Tu trebuia sa te opresti cu remarcile chiar daca ai fost jignit si mai ales sub nici o forma nu trebuia sa postezi pe forum conversatiile din PM.
    Da, ai inteles bine, nu trebuia sa jignesti si tu in continuare si sa escaladezi conflictul. Daca ai sti tu cate jigniri am primit si voi primi in continuare ce crezi ca ar trebui sa fac ? Sa le raspund la fel sau sa incerc sa aplanez conflictul ? Uni poate au un moment de "nebunie", o zi proasta si/sau nu se pot controla. In spatele tastaturii este usor sa asterni prostii la adresa unora sau altora. Lasa amenintarile si fi si tu mai calm pentru ca la nervi nu rezolvi nimic. Multumesc pentru intelegere

    Ce inseamna asta ?
    Ramai pe alte forumuri daca te deranjeaza acest forum si colegii sau membrii acestui forum. Nu mai comenta aiurea si inutil. Tine-ti parerile proprii si personale pentru tine si nu le mai expune public pentru ca nu ne intereseaza comentariile altora la adresa acestui forum. Asa cum eu nu imi permit (si nu este corect) sa comentez aici in mod public despre altcineva sau despre alt forum asa si pe tine te rog ca pe viitor sa te abtii de la aceste comentarii mentionate de altcineva, la adresa acestui forum, care nu ne intereseaza.

    Si aceste ultime mesaje vor fi sterse pentru ca asa cum a spus si Ovidiu nu ai luat nici o teapa si aici pe acest forum nu judecam caracterului unui user/coleg pentru ca nu avem acesta calitate (putem face asta in particular) dar nu pe forum pentru ca nu asta este menirea acestui forum.

    Daca luai o teapa pe acest forum era altceva. Acest lucru este valabil si pentru alti colegi care nu inteleg ca o simpla conversatie nu are legatura cu finalizarea unei vanzari. Dar asa ne place noua: sa ne spalam rufele in public. Bafta.
     
    Ultima editare: 31 Aug 2014
  20. ClaudiusM 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Vw Cabrio VR6 1996 ; A4 B6 AKE 2001
    Ovidiu nu vad ce mai este de explicat. Ai fost suficient de clar in propriul post pe care l-ai sters ulterior. Sugestiile de genul " ti-a spus un pret mai mare decat cel postat pentru a intelege ca trebuie negociat in sus" precum si stergerea tuturor posturilor legate de subiectul in cauza m-au facut sa cred ca incurajezi aceste practici si, in opinia mea esti incompatibil cu statutul de moderator. Iti precizez ca am o vechime mult mai mare decat tine pe un forum legat de grupul vag si NICIODATA o insulta intre membrii nu a fost tratata pe criterii de prietenie ori de vechime si in nici un caz un moderator nu a facut amenintari voalate de genul "si tu poti fi gasit un Bucuresti".
    M-ati confundat cu vreun copil din scara blocului de la voi. Te vei convinge de contrariu.
    Legat de orice explicatii crezi tu ca sunt necesare eu consider ca n-am nimic de ascuns si pot avea loc in mod public.
     

Distribuie pagina asta