1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Volane compatibile si inlocuire - montare volan cu incalzire la A7 - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A7' creată de eKKoMan82, 3 Ian 2018.

  1. eKKoMan82

    eKKoMan82 5th Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2011
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A7 2011
    Ma poate ajuta cineva sa imi confirme daca componenta din poza 1 se poate monta pe volanul meu (poza 2) ?
    Multumesc.
     
  2. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Vizual asa pare, ca e de pe acelasi tip de volan, daca ai avea si ceva coduri ar fi mai exact.
     
  3. sel

    sel Silver Member

    Înscris:
    17 Iun 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 TDI (2O12) CDUC
    Este compatibila 100%
     
  4. eKKoMan82

    eKKoMan82 5th Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2011
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A7 2011
    Din cate am citit, partea aia de la baza volanului e intr-o bucata cu cercul din jurul lui si cele 2 zone de butoane. Ma insel?

    @sel : daca imi mai poti aduce te rog niste argumente, o sa fiu convins si o sa comand azi :)
     
  5. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Doar la volanul tesit e dintr-o singura bucata trimul ala, asa cum zici tu, cu tot cu parteade jos, doar sigla se comanda separat.
    La volanele rotunde este ca si in pozele tale.
     
  6. sel

    sel Silver Member

    Înscris:
    17 Iun 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 TDI (2O12) CDUC
    Cum a spus si Nucu, doar la volanele tesite sigla vine cu totul dar la cele rotunde sigla vine separat. Am luat eu sigla nu de foarte mult timp, ai si doua foto sa te convingi :p
     
  7. bet

    bet Gold Member

    Înscris:
    1 Apr 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 4G 2O12
    Dacă provine de la un volan de A3, identică din fata nu se potrivește
     
  8. RusAndrei

    RusAndrei 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Noi 2018
    Locație:
    Jibou
    Masina:
    Audi A7 3.0 tdi CDUC /245 cp
    Buna seara,
    Am facut un retrofit volan la masina din profil Audi A7. Am schimbat volanul cu unul cu acelasi cod doar ca asta nou e si cu padele. Am pus airbagul meu si comenzile, functioneaza perfect ca inainte, dar comenzile mele nu au mufele pentru padele. Am luat comenzi pentru padele cod 8U0951523H (citisem pe forum ca sunt compatibile cu A7) si nu functioneaza, doar se aprind pe pozitie. Am facut si codarea pe steering wheel si nimic. Trebuie schimbata si spira ? Cineva care a mai intalnit problema asta , eroare pe steering wheel “controls in Steering wheel (E221) 004 no signal /communication intermittent" ma poate ajuta ?
     

Distribuie pagina asta