1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Chei - Inchiderea centralizata la A6 C5 - Imobilizator - sincronizat cheie cu auto - schimb baterie

Discuție în 'Audi A6 C5 (1997 - 2004)' creată de BullDog, 4 Mar 2009.

  1. Piersi 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Iul 2019
    Locație:
    Onesti
    Masina:
    Audi a6 2000
    Cum se disfac suruburile la butucul asta?
     
  2. OoZz 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Iul 2016
    Locație:
    UK
    Masina:
    Audi TT 8N 1.8T BAM 2004
    Tu ce vrei sa demontezi?
    Daca este contactul cu totul, ai 2 suruburi fara hexagon, ce se rup la strangere, o metoda de securitate, asa sunt prinse la toate marcile. Sa le desfaci trebuie sa apelezi la metoda clasica, dalta si ciocanul.
    Daca este doar partea mecanica a contactului, bagi cheia in contact, rasucesti si in partea inferioara gasesti un orificiu si bagi o agrafa pentru hartie.

     
  3. strutu 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Apr 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 1.9 TDI AFN, Audi A6 C7 TDI CGLE 2014
    Buna seara.

    Am o problema ciudata cu cheia unui A6 C5 si sper ca ma poate ajuta cineva.
    Mi s-au terminat bateriile cheii si aceasta s-a desincronizat.
    Dupa inlocuirea acestora, nu mai mergea sa deshid/inchid masina din cheie.
    Am incercat sa o sincronizez din 46 cent conv si din 35 cent locking la Adaptation 10 dar nu ma lasa sa modific nimic acolo.
    In 35 cent looking la Mens Blocks in grupul 007 vede cheia cand apas pe ea in sensul ca se modifica valoarea in campul 2 dar nu pot sau nu stiu exact cum sa memorez cheia acolo.

    Cautand pe net am gasit o alta modalitate de a readapta cheia.



    Trebuie sa mentionez ca nu am yala la sofer.
    Asa este masina din fabrica.
    Singura yala este la portbagaj !!!
    Am introdus in contact cheia de plasic si am pus contactul iar cu cheia de service am inchis masina de la yala portbagajului.
    Am reusit sa fac adaptarea cheii urmand pasii din videoclip dar a aparut o problema.

    Acum masina se deschide de la butonul de inchidere si se inchide de la butonul de deschidere.
    Ma poate ajuta cineva sa inverses functiile butoanelor in asa fel incat sa fuctioneze normal ?
    Multumesc si totodata mentionez ca am cautat tot netul dar nu am gasit nicio referire la inversarea asta de butoane care a aparut la mine dupa reinitializarea cheii.
     
  4. strutu 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Apr 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 1.9 TDI AFN, Audi A6 C7 TDI CGLE 2014
    Buna ziua.
    Revin cu problema mea.
    Azi am vazut ca a aparut si o eroare cand scanez cu vcds.
    Eroarea este :
    1 Fault Found :
    00955 - Key 1
    09-00 - Adaptation Limit Suprassed
    Mentionez ca eu am reusit sa fac cheia sa mearga dar sunt inversate functiile butoanelor si are eroarea mentionata mai sus.
    Ma poate ajuta cineva sa readaptez cheia cum trebuie ?
     

Distribuie pagina asta