1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Montare Bord Computer - BC si Cruise Control - CC pe Audi A6 C5 - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 C5 (1997 - 2004)' creată de X, 24 Ian 2008.

  1. Andreistefan24

    Andreistefan24 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2018
    Locație:
    Bucuresti/ Giurgiu
    Masina:
    A6 c5 2001 AKN- 2.5 TDI 6V
    Va salut .
    Am un Akn din 2001 . Si am incercat sa ii pun Cc. Am conectat cnf unei scheme care se potriveste cu cea de aici (cu afb di 99 dar cred ca toate subt la fel) . Nu imi merge . Am facut si codarea. Ce nelamurire am :
    Firele alb negru de pe mufa neagra t10q pozitia 7 si 4 merg amnadoua in mufa alba ecu (t15e)pozitia 10. Problema e ca pe schemele de aici nu apar ca trecand prin t10q si apare ca un fir. Iar eu pe maneta am firele astea doua la 7 so 4.
    Ce nu am facut bine ? Ce nu am inteles.
    Multumesc
     
  2. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Asta este pentru AKN. Fa cablajul corect, codeaz-o si o sa-ti mearga.
     
  3. Andreistefan24

    Andreistefan24 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2018
    Locație:
    Bucuresti/ Giurgiu
    Masina:
    A6 c5 2001 AKN- 2.5 TDI 6V
    Multumesc mult. Ce nu înțeleg e firul care vine in pinul 10 in T15e, de unde vine. Pentru ca in schema scrie cruise control dash panel. Mie imi pleaca din mufa neagra. Pentru ca asa am primit firele din dezmembrari. Era cred ca de de pe un Facelift. Nu inteleg care e A16 in schema. Imi poti explica te rog ?
     
  4. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    4+7 le unesti dupa ce ies din mufa mica neagra T10q si le duci la firul alb/negru de la pinul 10 al mufei albe T15e.
     
  5. Andreistefan24

    Andreistefan24 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2018
    Locație:
    Bucuresti/ Giurgiu
    Masina:
    A6 c5 2001 AKN- 2.5 TDI 6V
    Atunci totul e facut conform in ceea ce priveste maneta ? Mai sunt 3 fire care pleaca pe care nu le-am verificat. Ar trebui sa fie dar nu inteleg la ce sunt din Screen Shot = schema. Daca duc la switch-urile pedalelor ele sunt toate deja acolo.
     
  6. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    N-ai treaba cu alea. Strict ce e pentru E 45, tu ai treaba doar cu doar 6 fire (care raman 5 dupa ce unesti 4 cu 7)
     
  7. Andreistefan24

    Andreistefan24 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2018
    Locație:
    Bucuresti/ Giurgiu
    Masina:
    A6 c5 2001 AKN- 2.5 TDI 6V
    Multumesc pentru rabdare si explicatii. Am demontat si verificat. Se pare ca plusul pe contact (din pin 6 din T10q) pe care il lipisem in spatele panoului de sigurante s-a dezlipit. O eroare imbecila. Multumesc inca o data.
     

Distribuie pagina asta